Forum Forum archeologii zawodowej - archeologia.org.pl Strona Główna Forum archeologii zawodowej - archeologia.org.pl

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak IA UMK walczy z firmą prywatną
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archeologii zawodowej - archeologia.org.pl Strona Główna -> Firmy archeologiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wkztorun




Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 40
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:38, 22 Lis 2009    Temat postu:



Źródło: "Głos Uczelni" nr 11 (285), listopad 2009
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:02, 22 Lis 2009    Temat postu:

Wyjątkowa ignorancja!!!
Niech profesor zacznie już się zajmować terenem pod salę koncertową, może też skutecznie wybije kolejną inwestycję z głowy władzom miasta!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stanley




Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Toruń

PostWysłany: Nie 14:35, 22 Lis 2009    Temat postu:

Teraz już przynajmniej wiemy po co powstał ZdBŚiNT... a czy p. Profesor zastanawiał się czy ta umowa pomiędzy UMK i UMT to nie jest naruszenie ustawy o ochronie konkurencji?

Cytat:
Zgodnie z ustawą z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów zakazane jest podejmowanie działań ograniczających konkurencję polegających na:

1. zawieraniu niedozwolonych porozumień ograniczających konkurencję (art. 6 ust. 1), w szczególności polegających na:


*
ustalaniu – bezpośrednio lub pośrednio – cen,
*
ograniczaniu lub kontrolowaniu produkcji lub zbytu,
*
podziale rynków zbytu lub zakupu,
*
stosowaniu w podobnych umowach z osobami trzecimi uciążliwych lub niejednolitych warunków umów, stwarzających tym osobom zróżnicowane warunki konkurencji,
*
uzależnianiu zawarcia umowy od przyjęcia lub spełnienia przez drugą stronę innego świadczenia, niemającego rzeczowego ani zwyczajowego związku z przedmiotem umowy,
*
ograniczaniu dostępu do rynku lub eliminowaniu z rynku przedsiębiorców nieobjętych porozumieniem,
*
uzgadnianiu przez przedsiębiorców przystępujących do przetargu lub przez tych przedsiębiorców i organizatora przetargu warunków składanych ofert, w szczególności zakresu prac lub ceny


Skoro umowa została zawarta "w świetle jupiterów" więc zobaczmy co w niej jest zapisane i czy aby na pewno nie koliduje z polskim prawem. Czy ktoś widział tę umowę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stysz
Administrator



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 1862
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 15:06, 22 Lis 2009    Temat postu:

Czy ten artykuł nie ma charakteru pomówienia? Decyzja MKiDN nie wspomina o niemetodycznym prowadzeniu badań, jest też nieprawomocna i jeszcze nie wiadomo jaki będzie miała finał.

Nie wiem, czy pani Lidia Grzeszkiewicz-Kotlewska nie ma podstaw do dochodzenia w Sądzie o przeprosiny oraz o odszkodowanie za pomowienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:34, 22 Lis 2009    Temat postu:

Ani jupiterów nie pamiętam, ani treści porozumienia nigdzie nie znalazłam zamieszczonej, czy napewno istnieje?
Czy badania "z prawdziwego zdarzenia" to te kilkanaście wersów ekspertyzy? Może wreszcie ktoś z archeologów ustosunkuje się do pisma pani Lidii w sprawie ekspertyzy [link widoczny dla zalogowanych] , bo ja zostałam przekonana do wszystkich poniższych wniosków:

"1. żaden z egzemplarzy Ekspertyzy nie spełnia wymogów standardu dokumentacji badań archeologicznych zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 roku (Dz.U. 150, poz. 1579).
2. Ekspertyza nie zawiera kart stanowiska, obiektów ani warstw oraz rejestrów odkrytych zabytków i warstw. Niezawiera również inwentarzy fotografii, planów i pobranych prób.
3. Powierzchnia przeprowadzonych badań przedstawiona w treści nie jest zgodna z zadokumentowaną, pomijając nawet fakt przebadania najniżej położonych nawarstwień na powierzchni zaledwie 3 m2.
4. Brak określenia faz zasiedlenia z podaniem liczby obiektów oraz zabytków datujących te fazy.
5. Brak w dokumentacji kart obiektów, ich lokalizacji w obrębie wykopu, przekrojów poziomych i pionowych, wymiarów (a te, które Ekspertyza zawiera, są błędne, np. średnica studni i wymiary cegieł), określenia sposobu eksploracji i relacji stratygraficznej.
6. Wydzielone w tekście poziomy akumulacyjne, wyodrębnione wyłącznie w obrębie poszczególnych wykopów, posiadają lokalizację pionową wyłącznie od powierzchni gruntu, bez lokalizacji bezwzględnej. Nie posiadają określonej funkcji, zasięgu i przebiegu występowania. Nie posiadają również określonego składu morfologicznego, domieszek i
zawartości kulturowej.
7. Wydzielone w tekście poziomy akumulacyjne nie są skorelowane z zadokumentowanymi rysunkowo nawarstwieniami i warstwami mechanicznymi zawierającymi inwentarz ruchomy, nie są również skorelowane z nawarstwieniami występującymi w odwiertach badawczych.
8. Brak również w Ekspertyzie informacji o sposobie eksploracji oraz relacji stratygraficznej warstw.
9. Intrygujący jest fakt występowania na stanowisku wyłącznie piasków i glin, bez jednej warstwy zawierającej próchnicę, będącej zazwyczaj składnikiem podstawowym antropogenicznych nawarstwień uŜytkowych. Oznaczenia warstw czarnych czy brunatnych piasków nie wydają się odzwierciedlać prawdziwego składu warstw. Nie ma również informacji o
obserwacji domieszek w warstwach m.in. rodzaju zaprawy czy charakteru gruzu ceglanego.
10. W inwentarzach zabytków zastosowano jeden numer inwentarza do wielu różnych pozycji inwentarzowych, powodując powielanie się wielokrotne jednego numeru i braku moŜliwości identyfikacji zabytku (przedmiot szklany lub metalowy może pochodzić z dwóch różnych inwentarzy). Nie wiadomo jednocześnie ile tych inwentarzy istnieje, być może założone zostały jeszcze inne np. monet, próbek etc.
11. Ekspertyza nie zawiera opracowania zabytkowego inwentarza ruchomego, ani jego opisu ani jakichkolwiek rysunków czy fotografii zabytków.
12. Nawarstwienia położone w wykopie 1 poniżej 3,7 m od powierzchni i w wykopie 2 poniżej 3,92 m odpowierzchni nie zawierały Żadnego zabytkowego inwentarza ruchomego, zaś wyznaczone w tekście poziomy akumulacyjne sięgały w wykopie 1 do głębokości 5,1 m od powierzchni i w wykopie 2 od 4,2 m od powierzchni, bez podania podstawy ich
wyznaczenia.
13. Informacja o znalezieniu zabytków z okresu wpływów rzymskich nie uzupełniona została danymi skąd te zabytki pochodziły, gdyż poziom osadniczy I z wykopu 2 (datowany na okres wpływów rzymskich) nie zawierał ruchomego inwentarza zabytkowego zgodnie z załączonymi inwentarzami.
14. Dokumentacja rysunkowa, ograniczona do dwóch planów stratygrafii pionowej oraz plany sytuacyjne nie spełniają podstawowych wymogów rysunku dokumentacyjnego (m. in. przez brak skali).
15. Dokumentacja rysunkowa odwiertów badawczych została przedstawiona w sposób sugerujący połączenie ze sobą warstw o zupełnie odmiennej morfologii, zalegających pomiędzy warstwami żółtych piasków, stanowiących jedyne warstwy ciągłe na stanowisku.
16. Analiza odwiertów ograniczyła się do jednego zdania, stwierdzającego potwierdzenie układu stratygraficznego z wykopów badawczych, tymczasem analizy takiego układu w Ekspertyzie w ogóle nie zawarto.
17. W karcie stanowiska AZP, znajdującej się w WUOZ, podstawą datowania stanowiska stało się 60 pozycji inwentarzowych. Nie wiadomo zatem, które z pozycji inwentarzy załączonych do Ekspertyzy zostały pominięte i z jakiego powodu.
18. Ekspertyza nie zawiera dokumentacji mogącej być podstawą do wyciągniętych wniosków i zaleceń. Źródła archeologiczne pozwoliły zespołowi IA UMK na wytyczenie terenu o powierzchni ok. 14500,48 m² do badań wyprzedzających oraz 3777,36 m² do badań w formie nadzoru w trakcie inwestycji. Rozpoznanie zatem 0,27% obszaru poskutkowało wymogiem przeprowadzenia badań archeologicznych na terenie stanowiska nr 583 wyznaczonego przez zespół pod opieką prof. Chudziaka i objętego na tej podstawie ochroną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego."

Skoro żaden z "ekspertów" się nie wypowiedział to minister pewnie też nie raczy(bo w końcu nie wypada o CZŁONKU Rady źle mówić) i stanowisko SNAP będzie nadal nazywane kuriozalnym, ciekawa jestem zatem co będzie prof. WC mówić o opiniach prof. Ostoi-Zagórskiego i prof. Przewoźnej-Armon?


Ostatnio zmieniony przez Maria dnia Nie 21:42, 22 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archeo.tv




Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:04, 22 Lis 2009    Temat postu:

Dr Ryszard Kaźmierczak, mgr Agnieszka Górzyńska, mgr Tomasz Górzyński, mgr Wojciech Miłek (Instytut Archeologii UMK w Toruniu), Wyniki sondażowych badań archeologicznych na stanowisku 538 w Toruniu, Komunikat

XVII Sesja Pomorzoznawcza

za lata 2007 - 2009
(18-20 listopada 2009 r.)

wystąpienie można zobaczyć tu:
[link widoczny dla zalogowanych]

.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koko




Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 22:15, 22 Lis 2009    Temat postu:

no chyba już się wypowiedział ustami swoich ludzi-według nich- Prof. Armon jest stara i na emeryturze, a Prof. Zagórski jest konsultantem naukowym badań i nie jest obiektywny.
Ostatnio współpracownicy WC- swoją drogą niezły skrót- ośmielili się referować swoje osiągnięcia badawcze przy Gałczyńskiego na sesji pomorzoznawczej w Gdańsku. Nie odpowiedzieli na żadne pytanie, bo oni mówią tylko o swoich sprawach, reszta ich nie interesuje. Nawet jeśli ta reszta to dalszy ciąg profilu przez nich przedstawionego. Administracyjną decyzją nie da się stwierdzić ciągłości warstw, a na widowni siedzieli archeolodzy czynni zawodowo i potrafiący czytać dokumentację....
Nie było to porywające wystąpienie. Państwo z iaie umk w Toruniu próbują zagłaskać całą sprawę i stworzyć fakty dokonane, bo przecież materiały z sesji będą opublikowane.
Poza tym, zarzucać brak fachowości archeologowi z ponad 20- letnim doświadczeniem, który prowadził większość badań na terenie Torunia to już jest po prostu głupota. A może należało P. Kotlewską zaprosić do udziału w pracach tego świetnego zespołu wysokiej klasy specjalistów? A nie tylko oczekiwać, że odda wyniki swojej pracy, bo tak się WC- to naprawdę doskonały skrót - podoba? Chudziakowie specjalizują się w wykorzystywaniu prac innych, a ci, którzy sie nie poddają płacą za to wysoką cenę.
Pociesza mnie w tym wiara- nie wiem skąd mi sie bierze- w sprawiedliwość, jeśli nie ludzką to boską. WC krzywdzi P. Kotlewską, a taka krzywda prędzej czy później się zemści, może wcale nie rękami P. Kotlewskiej, przyjdzie z zupełnie innej strony i niespodziewanie. Stara kobieta jestem, to wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polska Norma




Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:03, 22 Lis 2009    Temat postu:

[quote="koko"]
Ostatnio współpracownicy WC- swoją drogą niezły skrót- ośmielili się referować swoje osiągnięcia badawcze przy Gałczyńskiego na sesji pomorzoznawczej w Gdańsku. Nie odpowiedzieli na żadne pytanie, bo oni mówią tylko o swoich sprawach, reszta ich nie interesuje. Nawet jeśli ta reszta to dalszy ciąg profilu przez nich przedstawionego. Administracyjną decyzją nie da się stwierdzić ciągłości warstw, a na widowni siedzieli archeolodzy czynni zawodowo i potrafiący czytać dokumentację....

O tym samym 'koko' właśnie chcę napisać. Na wspomnianej sesji dr Kaźmierczak, współautor Wstępnej ekspertyzy... IA UMK, raczył powiedzieć, że tym, co znajduje się poza ich wykopami z 2007 roku, nie są zainteresowani. To co do licha mają znaczyć wnioski zawarte we Wstępnej ekspertyzie... (tzn. trzech różnych ekspertyzach) dotyczące prawie 1,5 ha powierzchni, które podsunęli K-P WKZ, a ten na ich podstawie objął ten teren ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego. To jakaś paranoja, albo polska norma. Za co dostaje się doktoraty?


Ostatnio zmieniony przez Polska Norma dnia Nie 23:05, 22 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koko




Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 23:14, 22 Lis 2009    Temat postu:

może za jajka, no bo "się dostaje". Właściciel wypracowanego doktoratu byłby zainteresowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polska Norma




Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:38, 22 Lis 2009    Temat postu:

'koko' robisz sobie jaja, właściciel takiego doktoratu napewno do tego się nie przyzna!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stanley




Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon 0:36, 23 Lis 2009    Temat postu:

"za wierność" to pewne, z przekazu świadków - obrona doktoratu p. Kaźmierczaka to było nie lada wydarzenie - jak obroniono naukowość rozprawy, której naukowatość podważył "swój" recenzent - Profesor od archeologii śródziemnomorskiej w IA UMK? Rzecz była o ogrodach - tak przekrojowo - od Nerona po ogrody angielskie. Przed publikacją nie dowiemy się nic więcej bo też maszynopisy są zapewne pilnie strzeżone, a ostatnio "habilitowana korporacja" zastrzegła również tajność recenzji doktorskich (pomysł ich upublicznienia padł ze strony p. min. Kudryckiej).

Tak czy inaczej "wiara czyni cuda" - wierny p. Kaźmierczak dostał zapewne na odprawie przed konferencją instrukcje co ma robić w razie niewygodnych pytań - milczeć. Bronienie "ekspertyzy" przez jej twórców to już zagadnienie z zakresu psychologii samookłamywania, a nie z archeologii. Pod koniec wystąpienia znamienne "westchnięcie" prelegenta (znamienne również to że prelegentem - najniższy rangą z całej grupy), że: "cmentarzyska niestety nie udało się odnaleźć". A być może nie udało się bo sobie ktoś je wydumał? Ale w archeologii granica pomiędzy "nie ma" a "jest" jest bardzo niewyraźna i w poczuciu braku kontroli niektórych archeologów można ją dowolnie naginać do swoich interesów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polska Norma




Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:51, 23 Lis 2009    Temat postu:

Na tej samej konferencji p. Górzyńska na pytanie czy wykonali kwerendę archiwalną odpowiedziała, że informacje dotyczące kwerendy USŁYSZELI od prof. Mikulskiego. Informacje te brzmiały następująco w przekazie prof. Chudziakowej: "J.Chudziakowa ... przytaczając fragment opisu K.Mikulskiego, prace wykopaliskowe prowadzone są w obszarze zwartej zabudowy i uporządkowanej sieci ogrodów podmiejskich; od zachodu znajdowały się należące do benedyktynek folwarki i łąki; wcześniej na tym terenie leżała odrębna wieś miejska, która potem została zlikwidowana. Dodała, że objęcie badaniami archeologicznymi terenów na północ od kościoła św. Jerzego daje ogromne nadzieje na odkrycie pozostałości po szpitalach, a przede wszystkim sieci drożnej tej części Przedmieścia"
[link widoczny dla zalogowanych]

Natomiast opublikowane informacje autorstwa K.Mikulskiego "Przestrzeń i społeczeństwo Torunia od końca XIV do początku XVIII wieku" (Toruń 1999), brzmią następująco: "Obok leprozorium posiadali działki patrycjusze, ale - wbrew sugestiom T.Jasińskiego - raczej tam nie zamieszkiwali." (s.44); "Ogrody i winnice należące do patrycjatu położone były na skraju tego przedmieścia - w okolicach kościoła i szpitala św. Jerzego." (s.64); "...role i łąki (10%), przeważające na obrzeżach przedmieścia, na północ od traktu gdańskiego i kościoła św. Jerzego." (s.68 ).

Zasadne byłoby przygotowanie rzetelnej kwerendy, jednak takiej we Wstępnej Ekspertyzie nie zamieszczono, natomiast "usłyszeć" jak widać można zupełnie coś innego niż autor miał na myśli.


Ostatnio zmieniony przez Polska Norma dnia Pon 17:50, 23 Lis 2009, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koko




Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 19:19, 23 Lis 2009    Temat postu:

Polska Norma napisał:
'koko' robisz sobie jaja, właściciel takiego doktoratu napewno do tego się nie przyzna!

ależ tak, robię sobie! Przecieżem KOKO! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polska Norma




Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:40, 23 Lis 2009    Temat postu:

Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ua




Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:01, 24 Lis 2009    Temat postu:

Cytat:
"za wierność" to pewne, z przekazu świadków - obrona doktoratu p. Kaźmierczaka to było nie lada wydarzenie


a moznaby cos wiecej na temat poza ogolnikami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archeologii zawodowej - archeologia.org.pl Strona Główna -> Firmy archeologiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny
Strona 29 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin